Sznurkowe wkłady do filtra

Sznurkowe filtry do wody to skuteczny sposób poprawy jakości tej cieczy. To jeden z najpopularniejszych modeli stosowanych do uzdatniania wody, który cechuje się łatwością montażu, wysoką efektywnością działania oraz przystępną ceną bieżącej eksploatacji. Jaki wkład sznurkowy do filtra wody warto wybrać, jak działa ta metoda filtracji oraz jakie są jej zalety?

Wkłady sznurkowe do filtrów wody – rodzaje

Wkład do filtra wody sznurkowy, którego przykładem może być model GW-PP5-BB10 to element wyłapujący zanieczyszczenia mechaniczne – piasek, rdzę, muł oraz zawiesiny. Jest on wykonany ze sznurka nawiniętego na trzpień pozycjonujący, zatrzymującego na zewnątrz większe drobiny, natomiast bliżej rdzenia – mniejsze pyłki. Stanowi pierwszy i najważniejszy etap filtracji, bezpośrednio przekładający się na efektywność dalszego uzdatniania wody przez inne rodzaje filtrów. Oczyszcza ciecz jedynie w sposób mechaniczny, nie zawierając w sobie żadnych substancji chemicznych, mogących wpływać na skład, smak czy zapach wody. Może on pracować w instalacjach, w których temperatura wynosi pomiędzy 1, a 52º Celsjusza. Taki wkład powinien być dobierany ze względu na mikronaż, czyli ilość mikronów, przy wzięciu pod uwagę stopnia zanieczyszczenia wody. Im mniejszy będzie mikronaż, tym dokładniejsza filtracja. Jednocześnie drobniejszy filtr może szybciej zapychać się w przypadku wody obfitującej w piasek, a także może przyczyniać się do niewielkiego spadku ciśnienia w instalacji – stąd niezwykle ważny jest jego optymalny wybór. W sprzedaży dostępne są wkłady sznurkowe do filtrów wody o filtracji od 5 do 100 mikronów. Jaki wkład sznurkowy do filtra wody należy zakupić? Do oczyszczania pierwszego stopnia stosuje się modele o dużym mikronażu – takie jak wkład sznurkowy GW-PP100-10. Kolejne stopnie powinny być odpowiednio mniejsze, opierając się o filtry 50, 20, 10 i 5 mikronów.

Zalety sznurkowych filtrów do wody

Wkład do filtra wody sznurkowy pochodzący od renomowanego producenta to efektywny i ekologiczny sposób oczyszczania wody z większych i mniejszych zanieczyszczeń. Umożliwia on usunięcie wszelkich ciał obcych, zabezpieczając przed ich przedostaniem się do dalszego obiegu oraz przyczyniając się do polepszenia rezultatów dalszych etapów filtracji. Cechuje się wysoką skutecznością, bez względu na ciśnienie wody, doskonale sprawdzając się w instalacjach podpiętych do sieci miejskiej, a także indywidualnej studni. Wkład do filtra sznurkowy jest przystępny cenowo, a jego wymiana – zalecana co 3 do 6 miesięcy – nie nadwyręża domowego budżetu. Regularne stosowanie nowego egzemplarza znacząco zmniejsza ryzyko awarii wodomierzy, perlatorów, poszczególnych fragmentów instalacji oraz pozostałych używanych w budynku systemów filtracji wody. Wkłady sznurkowe do filtrów wody są także skutecznym zabezpieczeniem przez uszkodzeniem drogiego sprzętu AGD oraz urządzeń grzewczych. Wkład do filtra sznurkowy to niemal obowiązkowy element dedykowany do filtrowania wody. Niezwykle skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych, jest cennym wsparciem dla innych typów filtracji, cechującym się wysoką sprawnością, przystępną ceną oraz możliwością użytkowania w każdym typie instalacji.