Liniowe wkłady do filtra

Wśród wielu rodzajów filtrów, jakie mogą pomóc oczyścić i wzbogacić Twoją wodę, nie da się przeoczyć filtrów liniowych do wody. Są jedynymi z najpopularniejszych i najskuteczniejszych rodzajów filtrów. Wykorzystuje się je zarówno do samego oczyszczania, jak i mineralizacji czy jonizacji wody. Dzisiaj przyjrzymy się im nieco bliżej.

Jak działają filtry liniowe?

Filtry liniowe do wody zwykle stanowią ostatni etap filtracji. Ich nazwa wzięła się z podłużnego (liniowego) przepływu wody wzdłuż filtra. Liniowy przepływ wody przez filtr pozwala na dokładniejszą filtrację, poprzez użycie niższego przepływu wody niż byłoby to możliwe. Uzupełniają działanie pozostałych filtrów i wykonują tzw. filtrację szlifującą, poprawiając między innymi smak i zapach wody. Wkłady liniowe do wody stosuje się najczęściej do filtracji poprzez odwróconą osmozę. Mogą być używane jako podzmywakowe filtry kuchenne, a także jako filtry do lodówek, kostkarek lodu i dystrybutorów wody. Ich montaż jest prosty i można przeprowadzić go bezpiecznie, szybko i samodzielnie w domu. Pamiętaj, aby każdy filtr wymieniać zgodnie z zaleceniami, w przeciwnym razie ich działanie może być nieskuteczne.

Rodzaje filtrów liniowych do wody

Wkład liniowy do wody możesz wybrać w zależności od Twoich potrzeb i zastosowania filtra. Główne rodzaje filtrów liniowych do wody to:
• Mechaniczne (piankowe), których działanie opiera się na zjawisku sedymentacji. Wypełnione są włóknem polipropylenowym. Zwykle używane jako filtry wstępne. Zatrzymują cząsteczki stałych zanieczyszczeń oraz rdzę.
• Wkłady liniowe węglowe- obniżają stężenie metali ciężkich, rozpuszczalników, chloru i jego pochodnych, zatrzymują wirusy i mikroorganizmy. Wkład liniowy węglowy zatrzymuje również herbicydy i pestycydy. Węglowe wkłady liniowe zwykle są zrobione z węgla aktywnego powstałego z łupin orzecha kokosowego. Najczęściej ten typ filtra nazywa się filtrem szlifującym.
• Mineralizatory- nasycają wodę w niezbędne dla człowieka substancje mineralne. Zawierają naturalne złoża dolomitowe.
• Zmiękczające-wypełnione żywicą jonowymienną. Zmiękczają wodę poprzez dodanie jonów sodu. Miękka woda jest niezbędna w akwarystyce oraz przedłuża życie urządzeń AGD.
• Wkłady liniowe bioceramiczne - wprowadzają cząsteczki wody w rezonans za pomocą emitowanej podczerwieni. Woda pozyskana w ten sposób poprawia metabolizm, odporność oraz może pomóc w oczyszczaniu organizmu z toksyn.
• Alkalizujące- podnoszą pH wody, dzięki czemu zmniejszają nadkwasotę, woda przefiltrowana przez wkłady alkalizujące, posiada właściwości antyoksydacyjne, ubogaca wodę w selen, potas, magnez oraz sód

Każdy z tych rodzajów filtrów jest dostępny w sklepie Global Water, który dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku stanowi sprawdzone i zaufane źródło sprzedaży nie tylko filtrów liniowych do wody, ale także wielu innych elementów koniecznych do skutecznego oczyszczania wody. Pamiętaj, że zainwestowanie w domowe oczyszczanie to dobry wybór zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Twoje zdrowie też będzie zadowolone z pysznej wody, pełnej uzdrawiających pierwiastków.